Yeni blog sayfamız yayında

Ürünlere ait bilgiler , teknik detayların yayınlandığı blog sayfamız yayında.  Blog sayfamıza www.globaltavanvinc.com.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamı

YÜK KALDIRMA SEPETİ İMALATI TAMAMLANDI

Firmamız tarafından imalatı gerçekleştirilen yük kaldırma sepeti müşterimize teslim edilmiştir. Farklı ölçülerde ve kapasitede imal edilen yük kaldırma ve personel sepetleri müşteri ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılamaktadır.

Devamı

2 TON KAPASİTELİ MANUEL DÖNÜŞLÜ PERGEL VİNÇ İMALTI

İmalat süreçlerini titizlikle takip ederek imal ettiğimiz iki ton kapasiteli manuel dönüşlü pergel vinç testlerden sonra müşterimize teslim edilmiştir.

Devamı

5TON ÇİFT KİRİŞ TAVAN VİNCİ İMALATI TAMAMLANDI

Müşterimizin talebi doğrultusunda, 5 ton çift kiriş tavan vinci imalatı tamamlanarak teslimatı yapıldı.

Devamı

250 Kg Kapasiteli hafif sınıf vinç sistemi

Müşterimizin talebi doğrultusunda gerçekleştirilen; hafif sınıf, çift yönlü hareket edebilen vinç sistemi imal edilip teslimatı gerçekleştrilmiştir.  Sizlerde ,işletmenizin iş akışına uygun olarak  bizleri arayabilir.Gebze -kocaeli bölgesi için keşif talebinde bulunabilirsiniz

Devamı

ISO NEDİR

1947 yılında cenevrede kurulan International Organization for Standardization (Uluslar arası standartlar teşkilatı) 162 üye ülke ile faaliyetlerini sürdüren uluslararası bir kuruluştur.

Devamı

0.5 TON MANUEL DÖNÜŞLÜ PERGEL VİNÇ TESLİM EDİLDİ

2022 yılı haziran ayı içerisinde, saha keşfinden hemen sonra imalat programına dahil ettiğimiz pergel vinç sistemi. İmalat-montaj-devreye alma  süreci tamamlanarak müşterimize teslim edilmiştir.500 kg kapasiteli  ve manuel dönüşlü pergel vincinin konstrüksiyonu, testleri başarı ile geçmiştir.  Yataklanmaların kaliteli ve hassas bir şekilde işlenmesi, çok az kol kuvveti ile pergeli kolaylıkla hareket etmesini sağlamıştır.

Devamı

ZİNCİR SAPAN KULLANIM TALİMATI -II

Birden fazla bacak sayısı olan sapanlarda eğer tek bacak ya da iki bacak kullanılacak ise diğerleri (kullanılmayan –boşta kalan ) kaldırma esnasında yüke veya başka bir yere takılmamaları için an halkaya asılmalıdır.

Devamı

ZİNCİR SAPAN KULLANIM TALİMATI -I

Bu yazı serimizde , pek çok alanda kullanılan zincir sapanlar konusunu irdeleyeceğiz. Amacımız, ürüne ait tedarik aşamasında daha bilinçli olarak tercih yapmanızı kolaylaştırmaktır.

Devamı

TRAVERS(KANTARMA) KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Oldukça kullanışlı ve dengeli olan traversler (kantarmalar) , yüklerin uygun şekilde sabitlenmediği durumlarda, iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından risk oluşabilmektedir.

Devamı

TAM VE YARI AKÜLÜ ÜRÜNLERİ DOĞRU KULLANMAK -II

Açık alanda yapılacak çalışmada yüzey ıslak Akülü istif ve benzer taşıma, kaldırma ve istifleme makineleri prensip olarak düz ve sert zeminler için üretildiklerinden kesinlikle pürüzsüz ve sert yüzeylerde kullanılmalıdır. Stabilize yollar, çakıl ve çamur içeren yollar ile parke taşı şeklinde olan zeminde kesinlikle verimli çalışmayacağı gibi makinede pahallı ve bazen de onarılamaz hasar ve arızalar oluşabilir. Bu yüzden kesinlikle yüzey sert ve dirençli olmalıdır (özellikle küçük te olsa zeminde çukurlar oluştu ise, hele yüklü iken makine tekeri bu çukurlardan çıkamayacak motor fazladan zorlanacaktır).

Devamı

TAM VE YARI AKÜLÜ ÜRÜNLERİ DOĞRU KULLANMAK -I

Deneyimlerimize baktığımızda aslında, akülü ürünlerde meydana gelen arızaların büyük bölümünün, bu tip cihazların eğitiminin alınmamasından ya da ürünü kullanarak öğrenme yoluna gidilmesinden kaynaklanmaktadır. Oysa ürünle birlikte gelen ve büyük bir titizlikle hazırlanan ve dilimize çevrilen kullanma kılavuzları okunmadan bir kenara atılmaktadır. Bu kılavuzlarda üründen en iyi verimi almak ve uzun yıllar sorunsuz kullanmak için pek çok bilgi yer almaktadır.

Devamı

BOBİN DEVİRME MAKİNESİ İMALATI TAMAMLANDI

Firmamız tarafından müşteri ihtiyaçları yerinde analizi sonucunda, bobin devirme aparatı imalatı başarı ile tamamlayarak gerekli kontrollerden sonra yerine montajı yapılmıştır. İmalat öncesi , tasarım aşamasında, müşteri iş akışı takip edilerek gerekli ön çalışmalar yapılmakta ve sonrasın da nihai olarak imalat aşamasına geçilmektedir.

Devamı

MANYETİK SAC KALDIRMA-TUTUCULAR-I

Manyetik kaldırıcılar; silindir şeklinde dolu malzemeler ile yassı mamullerin ya da kesim giden malzemelerin kesildiği yerden kaldırılması için sıklıkla kullanılan ataçmanlardır. Ancak kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken hayati bir takım hususlar vardır. Bu yazımızda bu konuyu inceleyeceğiz.

Devamı

MANYETİK SAC KALDIRMA-TUTUCULAR-II

Bir önceki yazımızda manyetik sac tutucular konusunda ön bilgilere yer vermiştik. Kısaca hatırlatmak gerekirse; manyetik sac tutucular fabrikalarda imalat sırasını bekleyen sac ve yuvarlak malzemenin kaldırılmasında, sapan kullanma imkanı olmadığı durumlarda son derece pratik ve verimli bir üründür. Bu yazımızda ise manyetik sac tutucuların manyetik geçirgenliklerine etki ededen faktörleri inceleyeceğiz. 

Devamı

MANUEL PORTAL VİNÇLER İN AVANTAJLARI NELERDİR

Fabrikada ya da işletmenizde, atölyenizde hafif, kimi zamanda ağır yüklerinizi kaldırmak, ve bunlar üzerinde bakım veya tamirat işleri yapıyorsanız en ideal çözüm manuel portal vinçtir.

Devamı

MANUEL IRGAT VİNÇ ( EL IRGATI)

Daha çok tekne, yat, balıkçılık sektöründe kullanılan makine olup, halk arasında el ırgatı olarak bilinir son zamanlarda pek çok marka ve çeşidin de piyasaya girmesi ile el vinci olarak da anılmaya başlanmıştır.

Devamı

1 TON KAPASİTELİ HİDROLİK YÜK ASANSÖRÜ İMALATI

1 Ton kapasiteli 5 mt seyir mesafeli yük asansörü imalatı tamamlanarak müşterimize teslim edildi

Devamı

5 TON TAVAN VİNCİ İMALATIMIZ

Müşterimizin talebi doğrultusunda, ihtiyaç analizleri yapılarak ,çalışma ortamlarında verimli bir şekilde kullanacakları 10 ton kapasiteli çift kiriş tavan vinçleri imal edilmiş ve gerekli kurulumları yapılmıştır.Firmamız 30 ton'a kadar çift kiriş ,tek kiriş,altan askılı ve portal vinçlerin imalatını gerçekleştirmektedir.  Müşterimizin iyi günlerde kullanması dileği ile .

Devamı

15 TONLUK TAVAN VİNCİ KISMİ İMALATI VE MODERNİZASYONU TAMAMLANARAK MÜŞTERİMİZE TESLİM EDİLDİ

2020 yılının aralık ayında başlayan modernizasyon çalışamız tamamlanarak,müşterimize teslim edilmiştir.Yeni yapılan fabrika binasında kullanılmak üzere, vince ait yürüme yolları imalatı ,hol boyu enerji sistemi imalatı ,15 tonluk vinç kedisinin imalatı ve buna bağlı olarak 15 ton kapasiteli köprü kirişlerinin modernizasyonu sağlanarak gerekli testlerden sonra müşterimize teslim edilmişti

Devamı

PERGEL VİNÇLER VE PERGEL VİNÇ TÜRLERİ

Pergel vinçler genel olarak fabrikalarda üretim hatlarında ,tavan vinçlerinin ulaşmayacağı bölgeler ile ölü bölgeler olarak adlandırılan ,tavan vinçlerin yaklaşma mesafesinin dışında kalan alanlardaki yüklerin kaldırılması için tercih edilirler.

Devamı

MANUEL CARASKALLARIN GENEL YAPI VE ÖZELLİKLERİ

Ülkemizde tüm işletmelerin manuel caraskal olarak tanıdığı ve kullandığı ürün oldukça pratik bir ürün olup özellikle montaj ve demontaj işlerinde, makine imalathanelerinde, otomotiv sektöründe ve daha pek çok alanda nerede ise sınırsız kullanım alanı vardır.

Devamı

ZİNCİRLİ VİNÇLERİN GENEL YAPILARI

Zincirli vinçlerle ilgili olarak web sayfamızda pek çok ürün bulunmakla birlikte, bu yazımızda bu makineleri biraz daha detaylı ve dikkatli inceleyeceğiz.

Devamı