DUVARA MONTE ELEKTRİKLİ / MANUEL  DÖNÜŞLÜ PERGEL VİNÇLER

İşletmelerde özellikle tavan vinçlerinin erişemediği ölü bölgelerde ara kaldırma elemanı olarak görev yaparlar.Manuel dönüşlü olarak imal edilebilldikleri gibi genellikle elektrik dönüşlü olan tipleri tercih edilir.125 kg ~ 3000 kg kapasite aralığında üretimi gerçekleştirilen bu tip pergel vinçlerin,elektrikli olsun manuel olsun enfazla(maksimum) dönüş açısı  270° kadardır.
 
   Fotoğraf da duvara monte edilmiş(mesnetlenmiş),manuel dönüşlü vinç örneği yer almaktadır.  Üzerinde manuel şaryo ve Zincirli vinç uygulaması
görülmektedir. Elektrik dönüşlü pergel vinç sistemlerinde, pergel vinç kolunun dönme hareketi dönme grubu bloğu (elektrik motoru ve redüktör) tarafından yapılır.1 ton’u aşan yüklerde, pergel kolunu manuel olarak komuta etmek oldukça zor ve verimsizdir.Çalışma hızını, verimliliğini ve güvenliğini artırmak amacı ile elektrik motoru ile pergel kolunu yönlendirmek oldukça önemlidir.

Uzaktan Kumanda modülü uygulayarak pergel vinc’e belirli bir mesafeden çalışmak sureti ile çalışma yöntemi daha ergonomik hale getirilebilir.Pergel vinçlerin ergonomik yapıda olması, bu sınıf vinçlerin seri üretim bantlarında, CNC tezgahlarında parça bağlama ve sökmede, kalıpçılık sektöründe, montaj hatlarında, paketleme ve lojistik hizmetlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pergel Vinç sistemlerinde temel hesaplamlar için gerekli bilgiler

  • Kaldırma yüksekliği
  • Kol boyu mesafesi
  • Dönüş açısı
  • Kol dönme tipi Manuel/ Elektrikli
  • Pergel tipi (Yere monte/Duvara Monte / Mobil)
Yukarıda yer alan bilgileri not ederek , bizimle İLETİŞİME  geçmeniz durumunda,işletmeniz için en uygun ve en ekonomik çözümler firmamızca sizin için üretilecektir.